drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Започна 41та Шаховска Олимпијада PDF Печати
Сабота, 02 Август 2014 20:36
sfmДенес во Норвешкиот град Тромсо започнува 41та Шаховска Олимпијада. Нашите репрезентации отпатуваа во следните состави: .
Машка репрезентација:
ВМ Трајко Недев
ВМ Александар Чоловиќ
ИМ Филип Панчевски
ВМ Никола Митков
ВМ Влатко Богдановски

Селектор:
ВМ Драгољуб Јаќимовиќ

Женска репрезентација:
ЖИМ Габриела Коскоска
ЖФМ Моника Стојковска
Бојана Бејатовиќ
Драгана Николовска
Ивана Манова

Селектор:
ИМ Марјан Митков

Пренос во живо можете да следите секој ден на официјалниот веб-сајт

Да им посакаме успех на нашите репрезентативни состави!